Trofisko čūlu ārstēšana

Jaunas metodes trofisko čūlu ārstēšanai

Visbiežāk trofiskās čūlas rodas, ja
savlaicīgi netiek ārstēta virspusējo vēnu
saslimšana
. Ar laiku apakšstilbā parādās tūska
un venozās atteces traucējumu dēļ rodas pārmaiņas ādā –
izveidojas pigmentācijas plankumi, āda arī kļūst cietāka un sāpīgāka.

Slimībai progresējot, var tikt skartas arī dziļās vēnas Mēdz būt pat tā, ka no
vissīkākā savainojuma, piemēram, no oda dzēliena, veidojas infekcija un izraisa iekaisumu un
ādas defekta palielināšanos izmēros. Šis ādas defekts tad arī ir trofiskā čūla. Trofiskās čūlas īsā laikā pieņemas apmēros un ļoti grūti padodas ārstēšanai.

Atsevišķos, smagākos gadījumos, kad jau veikta adekvāta ārstēšana bet čūla vienalga nedzīst vai ir ļoti liela, cirkulāra, tad labākais, ko pacientam piedāvājam ir Shave operācija, kas dos ātru un pārliecinošu efektu.

Šī metode ir moderna un starptautisku atzinību ieguvusi tikai pēdējo gadu laikā. Tās būtība – ar veselo ādu izārstēt slimo ādu.

Ar šīs operācijas palīdzību trofiskā čūla var tikt sadziedzēta pat 2-3 nedēļu laikā! Metode ir sekmīga pat arī tādu trofisko čūlu ārstēšanai no kurām pacienti cietuši un nesekmīgi pūlējušies izārstēties desmitiem gadu.

 

 

Ieguvumi

  • ātrs un noturīgs efekts
  • izārstētas pat ilgstoši nedzīstošas trofiskās čūlas
  • kompleksa pieeja trofisko čūlu ārstēšanā

Cenas

Sākot no 390 EUR.

Kā notiek procedūra

Trofisko čūlu ārstēšana ir komplekss pasākums. Novērtējot situāciju, tiek izvēlēta ārstēšanas taktika – pielietota kompresijas terapija, attīrīta čūlas pamatne no strutām un bojā gājušiem audiem, kā arī izmantota limfodrenāžas procedūra.

Shave operācijas laikā ar speciālu aparātu no slimnieka augšstilba tiek noņemta pavisam plāna ādas virskārtiņa, kuru pēc tam novieto uz čūlas skartās vietas un nostiprina. Operācija nav sarežģīta un ilgst 20 līdz 30 minūtes Parasti pēc šīs operācijas čūla sadzīst ļoti labi, tāpat kā vieta, no kuras noņemts ādas slānītis pārstādīšanai. Jāatceras, ka obligāts priekšnosacījums, lai trofiskā čūla sadzītu, bet vēl svarīgāk, lai tā neatkārtotos pēc īsa brīža, ir tikt galā ar pamata problēmu – varikozām virspusējām vēnām. Labākais veids, kā to izdarīt, ir lāzeroperācija, bet atsevišķos gadījumos arī putu skleroterapija vai šo abu metožu kombinācija.

Ārsti

Ķirurgs, flebologs, medicīnas doktors
Vispārējās prakses ārste, fleboloģe
Ķirurgs, flebologs
Ķirurgs, flebologs, medicīnas doktors
Asinsvadu ķirurģe

Jūsu atsauksmes