Botulīna injekcijas

Botulīna toksīna preparāts sastāv
no attīrīta botulīna toksīna, kas piesaistīts cilvēka
olbaltumvielām.

Estētiskajā dermatoloģijā šo metodi veiksmīgi izmanto jau vairāk kā 20 gadus.

Botulīna toksīns atgriezeniski kavē signāla vadīšanu no nerva uz muskuli un sviedru dziedzeriem. Injekciju vietā tiek bloķēta muskuļu saraušanās spēja, tāpēc tā apvidū rodas muskuļu relaksācija, kā rezultātā mīmiskās krunciņas izlīdzinās, mainās arī mīmika. Pēc injekcijām padušu apvidū tiek bloķēta sviedru izdale. Efekts no preparāta iedarbības attīstās 1–2 nedēļu laikā un ilgst 6–12 mēnešus. Jāievēro, ka ne vienmēr ir iespējams noteikt optimālo injekciju vietu, skaitu un preparāta devu jau pirmajā lietošanas reizē.

Cenas

Sākot no 150 EUR

 

  Privilēģiju kartes īpašniekiem - vēl izdevīgāk!

Kā notiek procedūra

Procedūra ilgst 20 minūtes, klientam nav nepieciešama speciāla sagatavošanās. Preparātu injicē ar ļoti smalku adatu, kas garantē maksimāli saudzīgu un mazsāpīgu tā ievadi. Pēc 2 nedēļām jāierodas pie ārsta uz kontroli. Ja nepieciešams, tiek veikta sasniegtā rezultāta korekcija (minimālu preparātu devu papildus ievade). Pilnīgai dziļo krunku izlīdzināšanai papildus var ievadīt preparātu ar hialuronskābi (filleri).

Komplikācijas un blaknes.

Jebkura ārstnieciska manipulācija vai procedūra ir saistīta ar blakusparādību risku. Iespējamas šādas komplikācijas un blakusparādības:

  • procedūras veikšanas dienā ir iespējama īslaicīga smaguma sajūta injekciju zonā, pārejošas galvassāpes, īslaicīga sausuma sajūta acīs vai arī nelielas redzes asuma izmaiņas. Šādas izmaiņas, kas saistītas ar muskuļu slodzes pārformēšanos, ir iespējamas, taču nav obligātas;
  • ja apstrādātajā ādas rajonā ir bagātīgs asinsvadu tīklojums, injekciju vietās var izveidoties asinsizplūdums;
  • injekciju vietās var attīstīties infekcija, kā arī nieze, jušanas traucējumi, apsārtums, izsitumi;
  • iespējams augšējā plakstiņa un uzacu noslīdējums, kā arī periorbitālā tūska. Šīs iespējamās komplikācijas ir pārejošas;
  • retos gadījumos iespējama arī alerģiska reakcija vai nu ādas izsitumu, vai arī gripai līdzīgu simptomu veidā.

Atkārtota toksīna lietošana var izraisīt antivielu veidošanos, kas vājina preparāta iedarbību. Ļoti neliels skaits cilvēku (aptuveni 3%) ir neuzņēmīgi pret šo zāļu iedarbību.

Lietošanas ierobežojumi.

Botulīna toksīna preparātu nedrīkst lietot grūtnieces, sievietes, kas baro bērnu ar krūti, un cilvēki ar slimībām, kas pasliktina nervu – muskuļu signālu vadīšanu (piem., miastēnija), kā arī cilvēki, kuriem ir zināma paaugstināta jutība pret botulīna toksīnu vai kādu no šo palīgvielām (cilvēka albumīns, laktoze) un kuriem ir infekcija plānotās injekcijas vietā.

Lietošana nav ieteicama cilvēkiem ar pavājinātu asins recēšanu (piem., hemofīlijas slimniekiem) vai arī antikoagulantu lietošanas gadījumā, jo tas apgrūtina asiņošanas apturēšanu pēc injekcijas.

Individuāli izskatāms jautājums par botulīna toksīna preparātu lietošanu pacientiem ar autoimūnām saslimšanām un bioloģisko medikamentu lietošanas gadījumā.

Pacienta pienākumi.

Lai maksimāli samazinātu procedūras blakusparādību un komplikāciju risku, tā būtu droša un tiktu sasniegts iespējami labākais rezultāts, Jums ir šādi pienākumi:

  • sniegt patiesu informāciju par savu veselības stāvokli, atbildot uz noteiktiem ārstniecības personas jautājumiem. Ja tiek lietoti kādi medikamenti, par to jāinformē ārsts;
  • ievērot sekojošas rekomendācijas: lai neizraisītu pastiprinātu antivielu veidošanos, kas vājina preparāta iedarbību, neiesakām veikt vairāk kā 2–3 procedūras gadā;
  • pēc procedūras 2 stundas atrasties vertikālā stāvoklī (negulēt!), darbināt tās muskuļu grupas, kurās preparāts ir injicēts;
  • nav ieteikts sauļoties, apmeklēt siltumprocedūras (pirtis), lietot alkoholiskus dzērienus līdz brīdim, kamēr nav iestājies stabils procedūras rezultāts.

 

Ārsti

Dermatoloģe
Dermatoloģe
Estētikas ķirurģe (plastiskā ķirurģe)

Jūsu atsauksmes