Hemoroīdu lāzeroperācija

Atbrīvojies no traucējošā ātri un bez sāpēm!

Lāzermedicīnas klīnika ir pirmā klīnika
Austrumeiropas valstīs, kas ir sākusi izmantot
ārstēšanas metodi, ko sauc HeLP lāzeroperācija.

Tā ir salīdzinoši jauna hemoroīdu ārstēšanas metode ne tikai
pie mums Latvijā, bet arī citur pasaulē.

Izmantojot lāzeru, procedūras laikā tiek piededzināti hemoroīdu barojošie asinsvadi.

Palielinātu hemoroīdu gadījumā tieši šie asinsvadi ir slimīgi palielināti un asins caurplūde caur tiem ir pastiprināta. Šī metode vairāk tiek izmantota agrīnām hemoroīdu stadijām, kad vēl nenovēro hemoroidālo mezglu izkrišanu no anālās atveres, bet pacientam vairāk ir sūdzības tieši par asiņošanu. Pēc procedūras, kuru veic vietējā anestēzijā pacientam nav jāatrodas stacionārā un var doties mājās. Procedūras ir nesāpīga un arī pēc tās parasti nekādas sāpes pacienti neizjūt.

Jau 2 998 pacienti ir uzticējušies mūsu klīnikai un veikuši hemoroīdu lāzeroperāciju

Hemoroīdu ārstēšana. Pirmā metode

Hemoroīdu ārstēšana. Otrā metode

Lāzeroperācijas priekšrocības

  • lai izārstētu hemoroīdus nav jāpaliek slimnīcā,
  • ārstēšana notiek diskrēti un bez sāpēm,
  • zems slimības recidīva līmenis,
  • īss atlabšanas periods.

Cenas

Lāzeroperācijas cena, sākot no 272 EUR.

 

Procedūras un iekārtas

Lāzermedicīnas klīnika ir pirmā Austrumeiropas valstīs, kas sākusi izmantot ārstēšanas metodi, ko sauc par HeLP lāzertehnoloģiju. Tā ir salīdzinoši jauna hemoroīdu ārstēšanas metode ne tikai pie mums Latvijā, bet arī citur pasaulē. Izmantojot lāzeru, tiek piededzināts hemoroīdu barojošie asinsvadi. Palielinātu hemoroīdu gadījumā šie  asinsvadi ir slimīgi palielināti, asins caurplūde caur tiem ir pastiprināta.

LHP lāzertehnoloģija ir paredzēta sarežģītāku hemoroidālo problēmu risināšanai. Hemoroidālajā mezglā tiek iedurta „lāzeradatiņa” un veikta piededzināšana, kuras rezultātā mezgls saplok, varētu teikt – pielīp pie zarnas sieniņas. Ir ļoti precīzi aprēķināts, cik liela enerģija vajadzīga šim nolūkam, lai  nebojātu slēdzējmuskuli vai taisnās zarnas gļotādu. Šī procedūravar tikt veikta vietējā anestēzijā, veicot speciālas blokādes, taču ir gadījumi, kad nepieciešama operācija, kas prasa anestēziju (parasti spinālo vai īsu intravenozo anestēziju t.s. „iemidzināšanu”).

Kā notiek procedūra

Proktoloģisko izmeklēšanu veic proktologs, asistējot medicīnas māsai. Izmeklējumi notiek speciālā norobežotā apskates telpā, to laikā pacients parasti guļ uz sāniem. Ārsts veic anālās zonas apskati, kurai parasti seko arī izmeklēšana ar pirkstu, kas pamatā nav sāpīga, jo tiek izmantots speciāls lubrikants.

Nepatīkamākas sajūtas varētu būt pacientiem, kuriem ir izteiktas sāpes. Šajos gadījumos to piedāvā veikt ar īpašu gelu, pirms tam izmeklējamo vietu apsmidzinot ar anestezējošu aerosolu (t.s. „virsmas anestēzija”).

Pirmajā izmeklēšanas reizē vairumā gadījumu tiek veikta arī dziļāka apskate ar proktoloģisko spoguli. Arī tā nav sāpīga.

Lielākajā daļā gadījumu pacienta problēmu izvērtēšanai pietiek ar šajā apskatē gūto informāciju. Ja ir kādas aizdomas, īpaši asiņošanas gadījumos, tiek nozīmēti papildus izmeklējumi, taču tie vajadzīgi salīdzinoši nelielam pacientu skaitam.

Ir ļoti būtiski pārbaudīt, vai mums nav darīšana ar ļaundabīgiem zarnu audzējiem vai citām nopietnākām kaitēm, kuru izpausmes ir ļoti līdzīgas hemoroīdu simptomiem. Tādēļ arī pašiem pacientiem nevajadzētu vilcināties iet pie ārsta, ja viņi sajūt jebkādu diskomfortu anālajā zonā.

Dr. Aigars Martinsons stāsta par hemoroīdu operāciju un pēcoperācijas periodu

Dr. med. Martinsons: Kas ir HeLP hemoroīdu ārstēšanas metodi?


Kas ir hemoroīdi?

Visiem cilvēkiem ap anālo atveri ir asinsvadu pinums, kas pārsvarā sastāv no vēnām. Šo asinsvadu veidojumu var salīdzināt ar blīvi, jo tas palīdz noslēgt taisnajā zarnas atveri. Bieži dzīves laikā šis asinsvadu pinums dažādu faktoru ietekmē var palielināties un traucēt, ko sauc par hemoroidālo slimību vai hemoroīdiem.

Dr. Inga Melbārde-Gorkuša: Kam, kad un kāpēc rodas hemoroīdi?


Hemoroīdi un grūtniecība

Kā hemoroīdi liek par sevi manīt?

Izpausmes ir ļoti dažādas. Diskomforts taisnās zarnas apvidū, nieze, smērēšanās, asiņošana vēdera izejas laikā, iekaisums (sāpīgi, piebrieduši veidojumi anālās atveres rajonā). Vēlākās stadijās var būt arī hemoroīdu mezglu izslīdēšana vēdera izejas vai fiziskas piepūles laikā.

Hemoroīdi var būt kā salīdzinoši nekaitīga saslimšana ar nelielu gļotādas plīsumu vai nelielu polipu, taču bieži vien slimība var noritēt arī ļoti nopietni un rezultēties ar vēzi, taisnās zarnas iekaisumiem – čūlaino kolītu vai Krona slimību.

Hemoroidālās slimības pakāpes

1. Pakāpe. Palielināti iekšējie hemoroīdi, nav iekšējo hemoroidālo mezglu izkrišanas.

2. Pakāpe. Iekšējo hemoroidālo mezglu izkrišana slodzes vai spiešanās laikā. Pēc slodzes (vai spiešanās), mezgli patstāvīgi ieslīd atpakaļ.

3. Pakāpe. Iekšējo hemoroidālo mezglu izkrišana slodzes vai spiešanās laikā. Pēc slodzes (vai spiešanās), mezgli patstāvīgi vairs neieslīd atpakaļ, nākas palīdzēt ar roku.

4. Pakāpe. Iekšējie hemoroīdu mezgli pastāvīgi atrodas ārpus anālās atveres, tos patstāvīgi ievietot atpakaļ nav iespējams.

Vai pacients pats sev var uzstādīt hemoroīdu diagnozi un ārstēt hemoroīdus ar tautas līdzekļiem?

Proktologa praksē, bieži pacientam jautājot par viņa sūdzībām atbilde ir – „man ir hemoroīdi”. Tālāk aptaujājot izrādās, ka pacients sev diagnozi „uzstādījis” pats. Bieži pēc izmeklēšanas pacienta un ārsta proktologa viedokļi saskan – tie tiešām ir hemoroīdi.

Diemžēl, nereti ir situācijas, ka pacientiem, kas sev ir uzstādījuši ir pašdiagnozi „hemoroīdi”, tiek diagnosticētas stipri nopietnākas slimības (onkoloģiskas saslimšanas, taisnās zarnas iekaisumi, čūlainais kolīts vai Krona slimība u.c. saslimšanas). Īpaši traģiski ir gadījumi, ka onkoloģiskā slimība aizgājusi pārāk tālu, lai to varētu izārstēt.

Uzstādīt pareizu diagnozi var tikai ārsts un lai apstiprinātu vai izslēgtu aizdomas par hemoroidālo slimību ir nepieciešama vizīte pie proktologa un proktoloģiska izmeklēšana.

Vai hemoroīdu problēmas var atrisināt tikai ķirurģiskā ceļā?

Cilvēkiem bieži ir priekšstats, ka ķirurgs – proktologs ikvienu pacientu noteikti operēs. Ir reizes, kad tas ir vajadzīgs, taču šobrīd daudz izmantojam citas ārstēšanas metodes. Galvenā problēma ir pārvarēt sevi un aiziet pie proktologa. Mūsdienās hemoroīdu ārstēšana pārsvarā notiek ar lāzera manipulāciju palīdzību.

Vai vizītei pie proktologa ir kaut kā speciāli jāgatavojas? 

Pirmajai vizītei nav vajadzīga nekāda specifiska gatavošanās. Daži iedomājas, ka visu dienu nedrīkst ēst un dzert vai arī jālieto kaut kādi medikamenti zarnu tīrīšanai – arī tas nav vajadzīgs. Ja cilvēks subjektīvi jūt, ka tā būs labāk, viņš var veikt vienu mikroklizmu ar aptiekā nopērkamiem bezrecepšu līdzekļiem, taču tas nav obligāti.

Ārsti

Proktoloģijas nodaļas vadītājs, ķirurgs, proktologs, medicīnas doktors
Ķirurgs, proktologs
Ķirurģe, proktoloģe

Jūsu atsauksmes